Grafik Tasarım

Grafik tasarım, web tasarımın bir parçası olarak bilinen ve web sitesinin görsel bölümlerini oluşturan çalışmalar bütünüdür. Grafik tasarımını yapan kişilere ise “grafik tasarımcısı” veya “grafik tasarım uzmanı” adı verilmektedir.

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik Tasarım Nedir?

Grafik Tasarım Nedir?

Özellikleri Nelerdir?

Grafik tasarım, web tasarımın bir parçası olarak bilinen ve web sitesinin görsel bölümlerini oluşturan çalışmalar bütünüdür. Grafik tasarımını yapan kişilere ise “grafik tasarımcısı” veya “grafik tasarım uzmanı” adı verilmektedir. Grafik tasarım çalışmaları en az web tasarım kadar önemli bir role sahip olmanın yanı sıra hitap edilen ziyaretçilerin özelliklerine göre farklı şekillerde olmak zorundadır. Yani bayanlara hitap eden bir web sitesi için açık ve kadınsı renkler kullanılırken, erkeklere hitap eden bir web sitesi için daha koyu ve resmi renkler kullanılır. Tabi bu kurala uyma zorunluluğu olmaması ile birlikte ziyaretçi gruplarının zevkleri grafik tasarım üzerinde etkin rol oynamaktadır. Grafik tasarımın genel özelliklerinden bir kaçını şu şekilde sıralamak mümkündür.


• Grafik tasarımcının hayal gücünün iyi olmasına bağlı olarak grafik tasarım çalışmaları kaliteli olur.
• Grafik tasarım çalışmaları kurumsal veya bireysel birçok alanda kullanılmaktadır.
• Hemen her sektörde ihtiyaç duyulan grafik tasarım çalışmaları birçok tasarım hizmetiyle yakından ilişkilidir.
• Grafik tasarım çalışmaları logo tasarımı, ambalaj tasarımı, kartvizit tasarımı, afiş tasarımı, 3D tasarımlar ve baskı tasarımlar gibi birçok alt dala sahiptir.

Grafik Tasarım Neleri Kapsar?

Grafik tasarım farklı sektörlere göre farklı türlerde olabilmektedir. Sadece sanal platformda web sitesi kuracak kişiler için web sitesinin görsel dosyaları, logosu gibi çalışmaları kapsarken, kurumsal firmaların hem web sitesi hem de bizzat firmanın kendisi için kartvizit tasarımı, afiş tasarımı gibi araçlar bu çalışma türüne dâhil olabilmektedir

Grafik Tasarım Neden Önemlidir?

Grafik tasarım çalışmaları bir web sitesinin bel kemiği niteliğindedir. Web sitelerinin olmazsa olmazları konumundaki bu unsurlar zevklere hitap etmeleri sebebiyle özenli bir çalışmayı gerektirmektedirler. Kişilerin salt özelliklerinden ziyade duygularına hitap eden grafik tasarım, ziyaretçilerin siteye sadık olmalarında en önemli 2. unsurdur denilebilir. Grafik tasarım çalışmaları birçok alanla ilişkilidir. Bu alanlar kendisi gibi grafik veya tasarım üzerine olabileceği gibi bunların dışında kalan birtakım hizmetlerden de oluşabilir

Grafik Tasarımın Diğer Alanlarla Bağlantısı

Grafik tasarım temel anlamda web sitelerinin yapı taşlarından biri olması nedeniyle sanal platformda birkaç çalışma ile işbirliği halinde çalışmak durumundadır. Web tasarım ile 1. dereceden yakınlığı bulunan grafik tasarım çalışmaları web sitesinin iskelet yapısının oluşturulabilmesi için önemli düzeyde gereklilik arz eder. Web sitesinin logosunu, butonlarını, renk çalışmalarını, arka planda bulunan resimlerini ve daha birçok görsel dosyayı içinde barındırmaktadır. Web siteleri ile yakından ilgili olan bir diğer hizmet türü ise SEOdur. Seo danışmanları tarafından site hızlandırma (Pagespeed değerini arttırma) çalışmaları yapılırken grafik tasarıma dikkat edilir.

Seo çalışmaları bir web sitesi üzerinde büyük boyutlu resimlerin, logoların veya herhangi bir görsel dosyanın bulunmasına karşıdır. Bu durumda seonun yardımına grafik tasarım koşar. Grafik tasarımın tasarımcılara sunduğu özellikler ile web sitelerinde kaliteden ödün vermeksizin hızlı açılmaya engel olmayacak görsel dosyalar tasarlamak mümkündür.

Seo yazılımları firması olarak grafik tasarım konusunda uzman ekip kadromuzla hemen her alanda özgün ve kaliteli grafik tasarımlar üretmekte ve gerek firmanızı gerekse web sitenizi görsel açıdan tatmin edici niteliğe kavuşturmaktayız. Uzman elemanlarımız ile her talebinize tam olarak cevap vererek memnuniyetinizi sağlamayı temel amaç edinmekle beraber, bütçenize uygun grafik tasarım çalışmaları yapmaktayız. Tasarladığımız görsel dosyalar tamamen seo yapısına uygun ve web sitenizin hızını arttırıcı niteliktedir. Grafik tasarım çalışmalarımızın kalitesini denemek ve web sitenizin veya firmanızın kalitesini arttırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adnan EREN

Kurucusu Olduğum Bilişim Devi 2007 yılında kurulmuş web tasarım alanı başta olmak üzere dijital iletişim çözümlerinde uzman bir bilişim şirketidir. Kurulduğu tarihten bu yana interneti kullanarak müşterilerinin pazarlama faaliyetlerini geliştirmelerine yardımcı olacak çözümler üretmek için çabalamıştır. Kurumsal bir web sitesi ile asıl hedefimiz hızla gelişen teknolojinin getirmiş olduğu karmaşık iş hayatını pratik hale getirmektir. SEO çalışmalarımız ile markaların bilinirliğini arttırarak, bülten, medya planlama konularında da destek veriyoruz. Bilgi İçin 0538 721 41 04

Hemen Teklif Al
Open chat
Merhaba
Size Nasıl Yardım Edelim?